Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminny Ośrodek Kultury w Świerklańcu z siedzibą w Nakle Śląskim ma długą historię. Działał pod różnymi nazwami Domu Ludowego, Domu Kultury po Gminny Ośrodek Kultury, najdłużej działającym tu zespołem jest chór Jutrzenka z Nakła Śląskiego o ponad stuletniej już tradycji.

Dzisiaj GOK, nawet w tak niewielkiej gminie jak Świerklaniec posiada bogatą ofertę zajęć, stwarza możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego, samorealizacji w różnych dziedzinach sztuki i edukacji kulturalnej nie tylko dzieciom ale młodzieży oraz dorosłym.

Proponujemy zajęcia artystyczne:
rysunek artystyczny, malarstwo, rysunek Manga, papieroplastykę oraz warsztaty rękodzieła cieszące się dużym zainteresowaniem. Wśród zajęć stałych znajduje się również taniec nowoczesny, balet, break-dance, koło szachowe, zajęcia teatralne i wokalne dla dzieci oraz zumba dla dorosłych. Jest możliwość nauki gry na gitarze klasycznej bądź keyboardzie.

Świerklaniecki Ośrodek Kultury jest organizatorem wielu koncertów muzyki klasycznej - cieszących się coraz większą popularnością.

Ponadto Ośrodek Kultury organizuje rokrocznie półkolonie, zimowiska, zabawy dla dzieci, konkursy o różnej tematyce (m. in. gwary śląskiej, wokalne, fotograficzne) oraz wystawy. Współorganizujemy także różne okazjonalne imprezy plenerowe jak dzień dziecka, Dni Gminy Świerklaniec, festyny, dożynki i inne.

Serdecznie zapraszamy do nas wszystkich zainteresowanych nie tylko

z Gminy Świerklaniec.

Relacja z wydarzeń organizowanych

przez Gminny Ośrodek Kultury w Świerklańcu

zgodna z regulaminem wydarzeń

 

 REGULAMINY do pobrania

Serdecznie zachęcamy do

zapoznania się z wydarzeniami

organizowanymi  na terenie

naszej gminy przez różne

organizacje i jednostki z nami współpracujące.

 

Zakładka:

Wydarzenia w Gminie

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny