Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

25 VIII - Pożegnanie wakacji

Rodzinnie i piknikowo, przede wszystkim ekologicznie pożegnaliśmy wakacje 2023!

Spacer z Panią dendrolog, animacje i konkursy, przedstawienie teatralne także o ważnych treściach dbania o środowisko oraz rodzinne sadzenie drzewka świerkowego aby je następnie posadzić przy własnym domu - ten pkt był pięknym i jakże symbolicznym zwieńczeniem naszego pikniku. Świerk – drzewo, od którego pochodzi nazwa naszej miejscowości – Świerklaniec. Warto tutaj przypomnieć, że aż 43 % terenu naszej gminy to lasy, a w nich także rosną świerki. Świerki to wiecznie zielone drzewa iglaste, mogą żyć nawet do 300 lat. Nasze młode drzewka pochodzą z plantacji Nadleśnictwa Świerklaniec, które przekazało je nieodpłatnie na rzecz naszego pikniku, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również Panu Maciejowi - ekodoradcy UG Świerklaniec za pomoc w przygotowaniu pikniku.

fotorelacja

Utworzono dnia 30.08.2023, 10:37

Relacja z wydarzeń organizowanych

przez Gminny Ośrodek Kultury w Świerklańcu

zgodna z regulaminem wydarzeń

 

 REGULAMINY do pobrania

Serdecznie zachęcamy do

zapoznania się z wydarzeniami

organizowanymi  na terenie

naszej gminy przez różne

organizacje i jednostki z nami współpracujące.

 

Zakładka:

Wydarzenia w Gminie

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny